Czech Open 2023: 3.tisková konference

Beroun zažije při golfovém Czech Open 2023 zajímavý souboj generací

V souboj generací se může proměnit golfový turnaj Czech Open. A hned několika. Ve startovní listině devátého ročníku turnaje s dotací 600 000 korun, který ve dnech 17. – 20. srpna hostí tradičně Royal Beroun Golf Club, figurují nejen 13letý velký talent českého golfu Louis Klein, ale také zkušený profesionál Filip Mrůzek, který v Berouně vyhrál už třikrát.

Tím ale výčet zajímavých jmen golfistů, kteří mohou vstoupit do bitvy generací, zdaleka nekončí. V Berouně se představí vedle předních českých amatérů, mezi nimiž jsou mj. David Tomi, před rokem nejlepší český hráč na turnaji DP World Tour Czech Masters, i další čeští profesionálové, loni druhý na Czech Open Aleš Kořínek, Šimon Zach, Štěpán Daněk a další.

Ve startovním poli je i třicítka hráčů ze zahraničí, celkem ze 14 zemí. Mezi nimi i 55letý španělský profesionál Carl Suneson, který v minulosti vyhrál i jeden turnaj evropské série, dnešní DP World Tour, plus šest dalších na Challenge Tour.

Pro 13letého Kleina to bude premiérový start na Czech Open. Letos už svůj velký talent ukázal na třetím podniku domácí série Czech Open Golf Tour, který vyhrál a za sebou nechal i profesionály Kořínka, Mrůzka a další. Na turnaji Challenge Tour na Kaskádě pak letos prošel cutem a stal se nejmladším hráčem v historii tour, který to dokázal.

„Jsme rádi, že u nás letos bude Louis Klein hrát. Čeká ho i start na Czech Masters o týden později a turnaj u nás pro něj bude perfektní přípravou. Snažíme se hřiště připravit tak, aby bylo co nejvíc podobné tomu, co bude čekat hráče na Albatrossu,“ poznamenal prezident Royal Beroun Golf Clubu Vojtěch Matějček.

Před rokem zvítězil Francouz Julien Brun a stal se prvním „nečeským“ vítězem berounského turnaje. Rozhodl o něm až v play-off proti Aleši Kořínkovi, který ve finálové rundě zahrál skvělých 60 ran a vytvořil tím nový rekord berounského hřiště. Brun loni vyhrál se skóre -23, ale rekordní vítězné skóre výkonem -24 drží Filip Mrůzek z roku 2021.

Turnaj s dotací 600 000 korun, z níž vítěz získá 200 000 korun, startuje ve čtvrtek 17. srpna a po dvou kolech následuje cut. Finálové kolo je na pořadu v neděli 20. srpna. Předehrou turnaje bude už ve středu 16. 8. Junior Pro-Am, v němž si zahrají profesionálové po boku českých golfových nadějí.

 

Kontakty pro více informací:

Michal Tůma, ředitel turnaje, tel.: 731 418 517, tuma@golfberoun.cz

Alois Žatkuliak, média, tel.: 603 556 711, zatkuliak@seznam.cz

www.czechopenchampionship.cz

Články k Czech Open 2023:

https://www.golfextra.cz/rubriky/cesky-golf/beroun-zazije-pri-golfovem-czech-open-2023-zajimavy-souboj-generaci_11152.html

https://www.sport.cz/clanek/golf-na-turnaji-czech-open-v-beroune-se-predstavi-i-trinactilety-talent-4385176#utm_content=ribbonnews&utm_term=klein&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

https://www.ceske-novinky.cz/2023/08/08/beroun-zazije-pri-golfovem-czech-open-2023-zajimavy-souboj-generaci/

https://golf1.cz/doma/beroun-zazije-pri-golfovem-czech-open-2023-zajimavy-souboj-generaci/

https://www.golfdigest.cz/clanek/28589-Beroun-zazije-pri-golfovem-Czech-Open-2023-zajimavy-souboj-generaci.html

Scroll to top